Zoeva En Taupe palette

12:00:00

Paletka plná "taupe" odstínů od značky Zoeva je v kosmetickém světě hotovým fenoménem poslední doby. Aby ne, jde o jednu z mála vyloženě studených paletek, která se zdá být vhodná jak na denní, tak večerní líčení. O její oblíbenosti svědčí i fakt, že na oficiálním eshopu je paletka neustále vyprodaná.

Zoeva En Taupe palette, cena cca 622 Kč
Paletku jsem na eshopu vyhlížela celkem dlouho, přeci jen byla pořád vyprodaná. Já jsem ji koupila za 517 Kč, po nedávném celoplošném zdražení na eshopu za ní dnes zaplatíte o více než stokorunu více. Paletka přijde zabalená ještě v jedné stejně vypadající krabičce. Design paletky je velice povedený. Na studeně hnědém kartonu se vyjímají holografické ornamenty, které paletku zdobí i zevnitř. Balení neobsahuje žádné zrcátko ani aplikátor, o to víc je lehké a skladné.


Paletka obsahuje 5 matných a 5 třpytivých stínů, dohromady tedy 10 studeně laděných odstínů. Každý stín obsahuje 1,5 gramu produktu. Překvapilo mne, že například oproti paletkám Sleek, jsou v této paletce "pany" se stíny o dost větší a mají mezi sebou dost prostoru. I proto je paletka, ač má pouze 10 stínů, tak dlouhá a vysoká (na oficiálních stránkách naleznete i přesné rozměry). Na první pohled se zdá, že paletka je perfektně multifunkční a lze s ní vykouzlit jak denní, tak i večerní a dramatičtější líčení. Opak je bohužel pravdou. Ačkoliv paletka obsahuje i tmavší odstíny, dramatického večerního looku s ní prostě dosáhnout nejde (i proto, že pigmentace není žádná sláva).


Stitch By Stitch je bílá až vanilková matná barva. Perfektně se hodí k nanesení na celé víčko jako podklad nebo ke ztrácení stínů a jemné přechody. Pigmentace je na tak světlý stín dobrá a na to, že je matný a spíše sušší konzistence, překvapivě skoro nepráší.

Handmade je jediný perleťový stín z první řady. Je to překrásná rosegold barva, která to na oku umí perfektně roztočit. Hodí se do středu víčka nebo do koutku na projasnění, či přes celé víčko jako základní stín. Konzistence stínu je máslovitá a pigmentovaný je nejlépe (tj. velmi dobře) z celé paletky.

Gallery je pravá taupe barva. Je to matná šedo-hnědá studená barva, má nejoblíbenější z paletky. Hodí se přes celé víčko nebo do ohybu, je perfektní na denní líčení. Konzistence stínu je spíše sušší, ale přesto má dobrou pigmentaci.

Hour By Hour je matná studená starorůžová. Můj další velmi oblíbený stín. Výborně se hodí na celé víčko, například v kombinaci se stínem Handmade nebo Exquisite. Konzistence stínu je máslovitější než u Gallery a pigmentace je překvapivě velmi dobrá, ale stín je trochu prášivější.

Old Master tmavší bráška stínu Gallery. Jde o tmavší šedou až hnědou barvu s jednotlivými zlatými třpytkami, které, bohužel nebo možná bohudík, na oku nejdou prakticky vidět. Je to nejpigmentovanější matný stín s paletky, práší jen velmi málo.

Stitch By Stitch, Handmade, Gallery, Hour By Hour, Old Master

Na řadu přichází pro mě ta méně oblíbená řada. Druhá řada paletky je, až na jeden stín, celá sestavená z perleťových stínů.


Spun Pearl je bílý perleťový až stříbřitý stín. Stříbrné odstíny mému oku příliš nelichotí a tak pro něj nemám příliš využití a skoro ho nepoužívám. Určitě se ale bude hodit do vnitřního koutku nebo k projasnění pod obočím. Konzistence stínu je máslovitá a má dobrou pigmentaci.

Sheers & Voiles je velice zajímavý a originální stín. Jedná se o šedo-hnědý perleťový stín, který hází odlesky do růžova nebo fialova. Stín mě velice zaujal, ale na to, že se jedná o perleťový stín, je jeho pigmentace dost tragická. Na obrázku jsem musela přejet stín několikrát, aby barva alespoň trošku vynikla.

Outline je asi nejteplejší odstín z paletky. Třpytivá hnědá - klasika, která nenadchne ani neurazí. Pigmentace i konzistence je velice dobrá. Odstín se dá perfektně kombinovat s Gallery přes celé víčko a Outline do záhybu oka.

Wrapped In Silk studená šedá až hnědá s perletí. Dobře pigmentovaná, nepráší, dobře se ztrácí.

Exquisite je pro mě největším zklamáním z paletky. Jelikož jsem se na tuto studenou vínovou těšila ze všech odstínů nejvíc, jak nemile mě překvapila její opravdu ale opravdu mizerná výdrž. Na fotce můžete barvu vidět po asi pěti naneseních a i přesto je velice nepatrná. Nositelná ovšem je, nejraději ji kombinuji s odstínem Hour By Hour do očního záhybu.

Spun Pearl, Sheers & Voiles, Outline, Wrapped In Silk, Exquisite
Může se zdát, že co se paletky týče, moc nadšením nesrším. Je pravda, že jsou odstíny, ze kterých jsem poměrně zklamaná, ale kdybych měla paletku shrnout, je velmi dobrá. Stíny na víčku drží celý den (s bází Zoeva nebo Catrice), dobře se mezi sebe ztrácejí a dají se dobře kombinovat. Paletka je perfektní na decentní líčení a na to ji používám prakticky denně.

Jak se Vám paletka od Zoevy zamlouvá? Máte svou oblíbenou paletku na denní líčení?

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Já mám od Zoevy paletek celkem šest. En Taupe je celkově ze všech nejsvětlejší; v ostatních jsou pokaždé aspoň dva tmavší stíny :)

    OdpovědětVymazat

@yee.yo on instagram