Urban Decay Naked2 BASICS

8:00:00

Krásné páteční ráno!
také se tak moc těšíte na víkend? Já jsem zrovna asi někde na cestě mezi severními a západními Čechy, protože se chystám strávit víkend u rodičů ve své rodné vísce, a protože sama po ránu ráda projíždím blogy a instagram, přináším Vám po delší době článek, třeba k ranní kávičce nebo pátečnímu obědu :) Dnes to bude opět ve znamení kosmetiky Urban Decay a jejich krásné a velice profláklé paletce pro nahé líčení.

Urban Decay Naked2 BASICS, koupíte např. zde za 830 Kč
Paletku vlastním od Vánoc a od té doby se stala nedílnou součástí mého téměř každodenního líčení. Začnu nejprve balením, které je opravdu krásné a kvalitně provedené. Paletka je z bytelného, těžkého plastu s "pogumovaným" povrchem, takže se moc hezky drží a nijak neklouže z ruky. Uvnitř paletky najdeme zrcátko a šest matných stínů od nejsvětlejšího po nejtmavší. Gramáž každého stínu je 1,3 g, což by mělo být stejně jako je tomu u klasických paletek z řady Naked od UD.

Barevná škála paletky je jako stvořená pro milovníky matných a jemných odstínů. Paletka je perfektně využitelná jak do práce nebo do školy, tak i na pořádně dramatické večerní líčení. Pigmentace stínů je opravdu neskutečná, alespoň já jsem se ještě nesetkala s tak dobře pigmentovanými matnými stíny. Jedním tahem nanesete na kůži barvu přesně v takové intenzitě jako je v paletce. Konzistence je spíše sušší a prášivější, ale není to nic co by se nedalo korigovat správným štětcem (nejlépe s přírodním chlupem) a aplikací.

Jediným zástupcem třpytu je odstín SKIMP, který obsahuje jemný lesk, který je ovšem velice decentní a nenápadný, vhodný pro projasnění pod obočím nebo ve vnitřním koutku oka. Odstín STARK používám velmi ráda jako základní stín na celé víčko jeho odstín téměř koresponduje s mojí barvou pleti. Mezi odstíny FRISK a COVER je jediný rozdíl v podtónu, první zmíněný je spíše studený a druhý je teplejší. Podle toho, s jakými barvami stíny kombinuji, volím vhodný podtón. Odstín PRIMAL je mnou asi nejpoužívanější stín z paletky. Je to totiž ideální odstín na moje obočí (pokud máte tip na studený a velmi dobře pigmentovaný stín na obočí, sem s ním!), a tak už v něm je celkem viditelný důlek. Ač by se mohlo zdát, že UNDONE je pro černovlásku na obočí lepší volbou, působí až moc tvrdě a sem tam ho použiji na vnější půlku obočí. Jinak je tato studená velmi tmavá hnědá ideální na vnější koutky oka, dokáže ztmavit denní líčení a vytvořit tak suprový večerní look.
Celkově mi paletka přijde velmi povedená a kvalitní, matné stíny miluju, protože dokážou vytvořit skvělé sofistikované líčení, které nezvýrazňuje nedokonalosti v obličeji a případné vrásky, ale zároveň umí být nápadité a sváteční.

Máte zkušenosti s dražší kosmetikou, konkrétně očními stíny? Vyplatila se investice, nebo Vám kvalita přijde srovnatelná s levnějšími produkty? Podělte se :)

J. 


You Might Also Like

0 komentářů

@yee.yo on instagram